Umebluj mały pokój

Oto podstrona: 4


> Niełatwo jest dobrze zaaranżować niewielkie pomieszczenie, a gdy mamy zamiar upchnąć w takim pomieszczeniu bardzo dużo rzeczy kwestia staje się bardziej złożona. zrobić, aby zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty a tym samym nie zagracić nadmiernie pomieszczenia?

Po 1. meble nie powinny być duże. Zamiast dużej szafy znacznie lepszym wyborem mogą okazać się 2 znacznie miejsce czy też niższe komody. Komody to również właściwe wyjście ponieważ na wysokości naszego wzroku nie ma żadnych elementów wyposażenia, a ten zabieg wizualnie nie przytłacza aranżowanego pokoju. Kolejna kwestia, o jakiej nie należy zapominać: sprzęty powinny pełnić przede wszystkim rolę funkcjonalną. Designerskie meble, w których fronty są przyozdobione wyłącznie postrzegalnie zagarną wnętrze, bez względu na to jak znakomite są to motywy. Fajniejszym rozwiązaniem będzie wybór prostych mebli.

W urządzaniu małych wnętrz lepiej nadają się krągłe fasony, bo te, mimo takich samych gabarytów mebla optycznie pomniejszają wymiar, a finalnie wyglądają na mniejsze. Gałeczki do szafy, komody i wszystkich innych mebli w pokoju raczej powinny być podobne w jednym pomieszczeniu, najlepiej stosunkowo proste i bez ozdobników.

Kolor mebli winien być raczej jak najjaśniejszy. Nie należy jednak zapominać o tym, że musi korespondować z farbą użytą do malowania ścian. Wybierając meble do niewielkiego pokoju, stawiajmy na klasyczną delikatność oraz funkcjonalność a nie na oryginalny chaos.